Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kışın nasıl beslenmek gerekir?

822
kez izlendi
Puan: 3.57 / 5
Detaylı Açıklama

Kışın nasıl beslenmek gerekir?

Kışın sağlıklı ve kaliteli besinlerin tercih edilmesi gerekir. Kış mevsiminde gün içerisinde 3 ana öğün, 3 ara öğün şeklinde beslenmeliyiz. Kış mevsiminde ara öğünler çok önemlidir. Ana öğünlerin yanı sıra ara öğünlerde size enerji verecek besinler tüketirseniz, bir sonraki ana öğüne kadar tok kalmanıza ve daha az yemek yiyerek formunuzu korumaya yardımcı olur. Sık aralıklarla az az beslenmek metabolizmanızın da daha hızlı çalışmasını sağlar.

Kış aylarında sağlıklı beslenme

Kışın beslenirken özellikle haftada 2-3 gün balık tüketilmesi önerilir. Omega3 ve selenyum açısından zengin olan deniz ürünleri, bağışıklık ve kalp sağlığımızı korumaya da yardımcı olur.

Kış aylarında sağlıklı beslenmek ve günlük olarak vücudun ihtiyacı olan vitamin, mineral ve lifleri almak için günde mutlaka 5 porsiyon sebze ve meyve tüketilmelidir. 

Kış mevsiminde her gün en az 2- 2,5 litre su içilmesi gerekir. Su içmek metabolizmanızın hızlanmasını, vücuttan toksinlerin ve diğer metabolik atıkların uzaklaştırılmasını sağlar. Aynı zamanda besinlerin emilimini, sindirimini ve hücrelere taşınmasına yardımcı olur, kilo vermeyi destekler.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat