Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kişi stres nedeniyle bayılabilir mi?

5,020
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kişi stres nedeniyle bayılabilir mi?

Stres, bayılmada kimi zaman belirleyici neden olabilir. Strese bağlı bayılmalar özellikle kişilik özellikleri ile ilgilidir. Detaylar için videomuzu izleyin.

Hepimiz hayat boyunca bayılabiliriz. Ciddi bir hastalık olmayabilir. Stres önemli bir faktör olabilir. Strese bağlı bayılmalar kişinin özellikleri ile ilişkilidir. Hassas, alıngan, her şeyi içinde tutan, çok dışa vurmayan, çevresinden çok ilgi görmeyen, hep çevresi için verici olan, kendisi için bir şey istemeyen, stres ile baş etme noktasında zayıf olan, bazen de özellikle kadınlarda cinselliğini yaşayamayan; eşinden, ailesinden ilgi göremeyen kişilerde stres ile başedememek ile ortaya çıkan bayılmalar vardır. 

Psikolojik bayılmalar olarak da tanımlanabilen bayılmalar özellikle kadınlarda görülür ve bu yüzyılda gittikçe azalmaktadır. Çünkü kadınlar artık hayatın içindedir, kendilerini ifade edebilmektedir ve bir ilgi ihtiyaçları varsa bunu kendileri isteyebilmektedir. 

Bu tür bayılmalar azalmakla birlikte çok hassas yapılı insanlarda ortaya çıkabilir. Kişinin bunu bilinçli yaptığı düşünülmemelidir. Psikolojik bayılmalar, kişinin kendini ifade edemediği, strese karşı koyamadığı, bununla başedemediği zamanlarda vücudunun verdiği bir tepkidir. Psikolojik boyutu dikkate alınmalıdır.  

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat