Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kişi partnerini sevdiği halde cinsel tiksinti yaşayabilir mi?

6,534
kez izlendi
Puan: 4.12 / 5
Detaylı Açıklama

Kişi partnerini sevdiği halde cinsel tiksinti yaşayabilir mi?

Cinsel tiksinti bozukluğu kadın ve erkekte görülebilen, daha sık kadınlarda görülen bir hastalıktır. 

Toplumsal önyargı, kaygı, baskıcı bir aile ortamında yetişme, cinsel yaşam ile ilgili yetersiz ve yanlış bilgilenme  cinsel tiksinti bozukluğuna neden olabilir.

Kişinin partnerini sevmesi veya sevmemesi, aşık olup olmaması ona karşı cinsel istek duyup duymaması ile doğrudan bağlantılı bir durum değildir. Geçmişteki bazı olaylar örneğin cinsel istismar veya travmalar kalıcı cinsel tiksintiye neden olabilir.

Cinsellikle ilgili kötü deneyimler, cinsel yaşamla ilgili bilgiden yoksun evlenme, cinsel organlarının dışkı organları olması nedeni ile pis olduğu düşüncesi cinsel tiksinti bozukluğuna neden olabilir. 

Cinsel tiksinti bozukluğu daha sık kadınlarda görülür ve nadir görülen bir hastalıktır. Cinsel tiksinti bozukluğu kişide ciddi derecede sıkıntı yaratır ve evli çiftler arasında ciddi sorunlara neden olur.

Cinsel tiksinti bozukluğu olan kişiler bu konuda uzman bir doktora giderek tedavi olmalıdır ve çift olarak gidildiğinde tedavide başarı oranı artar.

Cinsel tiksinti bozukluğu tedavisinde çiftlerin evde yapacağı cinsel egzersizler verilir. Tedavi süresi boyunca sabırlı olunmalı ve mutlaka verilen egzersiz programı eksiksiz yapılmalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat