Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kırışıklık tedavisi nasıl yapılır?

4,749
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kırışıklık tedavisi nasıl yapılır?

Kırışıklık tedavisinde fraksiyonel lazer, dermaroler, peeling, fraksiyonel radyo frekansı gibi yöntemler kullanılmaktadır.

Ameliyatsız kırışıklık tedavisi yöntemleri, kırışıklık olan bölgeye zarar vermeyi amaçlar. Adı geçen yöntemler cilde kontrollü bir şekilde zarar verir ve aslında cilt bölgedeki kolojen üretimini artırarak kendisini tedavi etmiş olur. 

Kırışıklık tedavisinde leke bırakma ve yakma riski olmadığı için fraksiyonel radyo frekansı uyguluyoruz. 

Bu işlemde cilde fraksiyonel radyo frekansı vasıtasıyla mikro kanallar açılır. Bu kanallar ile aslında kontrollü şekilde cilde zarar verilmiş olur. Cilt bir yandan kırışıklığa ve cilde verilen bu zararı  tedavi ederken , diğer yandan yenilenmiş olur. Cildin verilen zararı tedavi etmesi ciltteki kolojen üretimi sayesinde gerçekleşir.

Kolojen insan vücudunun %30 unu oluşturan bir proteindir ve cildin yapıştırıcısı olarak da adlandırılır. Yapılan uygulama uygulandığı bölgedeki kolojen üretimini de uyarır. Ancak gereken miktarda kolojenin üretilebilmesi için kolojen üretiminde kullanılan glisin, prolin, hidroksi prolin, hidroksil izin, arginine gibi aminoasitlerin bulunması ve C vitamininde yeterli miktarda vücutta bulunaması gerekir. Bu aminoasitler sağlıklı beslenen bir bünyede genellikle yeterli miktarda bulunur. Ancak yapılan uygulamadan sonra aminoasitler ve özellikle C vitamini takviyesi ile çok daha iyi sonuçlara ulaşılabilir.

Kırışıklık tedavisi sonrasındaki uygulamanın etkisi 1,5-2 yıl kadar sürer.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat