Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kırılan kemik yanlış kaynarsa düzeltilebilir mi?

67,502
kez izlendi
Puan: 4.49 / 5
Kırılan kemik yanlış kaynarsa düzeltilebilir mi?
Kırılan kemikler bazen yanlış kaynayabilir. Yanlış kaynama doktorun yaptığı birtakım hatalardan olabilir, hastanın uymadığı birtakım kurallardan olabilir y ada kırığın kendisinin kötü doğasından kaynaklanabilir. 

Eğer kırık kaynamaz daha doğrusu kötü kaynarsa biz birtakım fonksiyonlarımızı kaybederiz. Bu fonksiyonların geri sağlanması için yapılacak cerrahi müdahalelerle kemikler normal yerlerine oturtulur, normal şekilde iyileştirilir. 

Özellikle yanlış kaynamalar vücudumuzun alt tarafındaki kemiklerde olduğu zaman daha büyük sorunlarla karşılaşırız. Örneğin üst kolumuzda, ön kolumuzda, kolumuzda oluşan bir takım açılanmaların aynısı uyluk kemiğimizde, kaval kemiğimizde olduğu zaman bizim başımızda daha büyük bir bela var demektir. Bunları da özellikle alt taraf kemiklerinin yanlış kaynamalarını cerrahi tedaviyle rahatlıkla düzeltebilmekteyiz. 
Sağlık Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat