Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kireçlenme nedir?

22,268
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kireçlenme nedir?

Kireçlenme, kemik dokusunun içerisindeki kalsiyum ve bazı elektrolitlerin fazla miktarda birikmesiyle oluşan yeni kemik oluşumlarıdır. Bu kireçlenmenin olduğu bölgeye göre değişik bulgular vermektedir. 

Kireçlenme ile özellikle kemik dokusunun yoğunluğunu artırması sebebiyle kemik ağrıları, kas içerisindeki baskıyla oluşan ağrı şikayetleri karşımıza çıkar. Bu nedenle kireçlenme de çözülmesi gereken bir problemdir.

Kireçlenmenin oluşumunda kemik içerisindeki yoğunluğun artışına sebep olan fazla kalsiyum ve vitamin ilaçlarının kullanımı kemik metabolizmasını artırarak burada kireç dediğimiz kemik oluşumlarına sebep olmaktadır. Bazen bu kireç oluşumları damar içerisinde, kas dokusunun sertleşmesi şeklinde de karşımıza çıkabilmektedir.

Kireçlenmenin çözümü için öncelikle sebebinin belirlenmesi gerekir. kireçlenmenin oluşumunu engellemek oluşmuş kireçlenmenin tedavisinden çok daha kolaydır. Bu sebeple kireçlenme oluşumunu engelleyici tedaviler, önlemler hakkında bilgi sahibi olmak, kireçlenmenin oluşmasını engellemek çok önemlidir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat