Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kiraz kilo aldırır mı?

2,301
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kiraz kilo aldırır mı?

Yaz denilince hepimizin ilk tercihlerinden biri olan, lezzetiyle içerdiği vitamin ve minerallerle beslenmemizde yer alan kiraz porsiyon miktarına uygun tüketildiği surece kilo alımına sebep olmaz. Kiraz mutlaka tüketilmesi gereken bir meyvedir. İçerisinde A,C ve B vitaminleri bulunur. Ayrıca potasyum, magnezyum, sodyum, kireç ve demir minareleri bulunmaktadır. 


Kirazın yaklaşık 12 tanesi 70 kaloriye denk gelmektedir. Bu şekilde akşam yemeklerinde tüketilebilir. Yalnız kiraz tüketildiği zaman yanında yağsız proteinli besinler tüketilmesi de gerekiyor çünkü şekerli bir meyve olan kiraz tek başına kanımızdaki şeker oranını tetikleyebilir. Yani 200 kalorilik kadar kiraz, yanında da yağsız protein ağırlıklı besinler tüketerek sağlığınızı ve kilonuzu kontrol altına almanız mümkün. 

"Kiraz kilo aldırır mı?" sorusu pek çok insanın cevabını merak ettiği bir sorudur. Meyveler, içerisindeki şekerden dolayı kilo aldırır. Önemli olan nokta, onları dengeleyen besinler ile tüketilmesidir. Kirazın ,%70'i sudur. İçerisindeki liflerin yoğunluğundan dolayı da tokluk hissi verecektir. 

Kiraz çok faydalı bir besin istediğim kadar yiyebilirim gibi yanlış bir algıya kapılmamalısınız. Kiraz diyete göre porsiyon miktarına uygun tüketildiği zaman kilo aldırmaz. Fakat her meyve gibi kiraz da şeker içermesinden dolayı yanında şeker oranını dengeleyecek besinlerle tüketilerek ara öğün yapılırsa daha doğru bir tercih olacaktır. 

Ayrıca kurutulan kiraz sapları kurutulup kış aylarında çayı yapılarak içerebilir. Bu da sindirimi kolaylaştırır ve idrar söktürücü özelliğe sahiptir. Kirazın bir porsiyonu 12-15 kiraza denk gelmektedir ve meyve seçiminde  bu porsiyon miktarına uygun tüketim olduğu zaman kilo aldırmaz.  

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat