Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kına yakma için nasıl hazırlık yapılır?

954
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kına yakma için nasıl hazırlık yapılır?

Kına mekanı seçimi kişi sayısına göre belirlendikten sonra geleneksel veya son zamanlarda trend olan konseptli kınaların olup olmayacağına karar verilmelidir. Sonrasında, diyelim ki standart, Osmanlı usulü bir kına yapılacaksa bindallı modeli seçilmelidir. Şalvarlı bistüyerli modeller geline rahatlık sağlarken elbise modeller içinde hareket etmek zor olduğundan sadece kına yakım sırasında tercih edilebilir. 

Kına yakma seremonisi Türk adetlerine göre evliliğinde mutlu mesut olan ve evliliğini uzun süredir devam ettiren bir kişi tarafından yakılmalıdır. Bunun gelin için aynı kaderi sağlayacağına inanılır. Müzik seçimleri girişte eğer bir organizasyon şirketi tarafından düzenlenmişse koreografiye göre değişebilir. Giriş kısmından sonra hareketli parçalar, Mezdeke diye tabir edilen darbuka ve ritimlerin bol olduğu ya da pop parçaları seçilebilir. Kına gecelerinin olmazsa olmazı halay, damat havası gibi seçimler de yapılması muhtemeldir.  Süs seçimleri temaya göre değişebilir. Popnpon tüller, kına temalı flamalar veya giriş için değişik totemler uygulanabilir, çimler yapılabilir.

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat