Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kimyasal gebelik nasıl anlaşılır?

17,324
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kimyasal gebelik nasıl anlaşılır?

Kimyasal gebelik çok erken dönemde anne karnında veya idrarında gebelik hormonunun artmasıyla anlaşılır. Eğer gebelik ultrasonla teşhis edilmeden sonlanırsa bu kimyasal gebelik adını alır. Ayda bir adet gören bir kadın beklenen adet tarihinden 1 hafta sonraki dönem içinde idrarda gebelik testi yaparsa bunun pozitif olması gerekir. 


Bundan erken dönemde de gebeliği tespit edebilecek idrar testleri vardır. Ancak genellikle adet olmadan 3-5 gün içinde anne karnında HCG artışıyla gebelik tespit edilebilir. Çok özel tıbbi durumlar dışında bunun yapılması tercih edilmez. Eğer adetten sonraki 1 haftadan sonra gebelik testi pozitifse hekime gidilebilir. 

Erken dönemde herhangi bir nedenle gebelik teşhis edilmiş ve ultrasonda görülmemişse ve adet kanaması ile gebelik sonlanırsa bu kimyasal gebelik adını alır. Adet kanamasının başlamasından sonra eğer kandaki HCG hormonu düşmeye başlarsa bu bir kimyasal gebeliktir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat