Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kimyasal gebelik ile dış gebelik arasında nasıl farklar var?

8,301
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kimyasal gebelik ile dış gebelik arasında nasıl farklar var?

Annenin tüplerinde anne yumurtası ile baba spermi birleştikten sonra embriyo yaklaşık 7 ile 10 gün içinde yuvarlanarak rahim boşluğuna düşer ve rahim duvarında yuvalanır. Eğer sağlıklı bir ortam varsa ve embriyo sağlıklı ise bu yuvalanmadan sonra gebelik hormonu düzenli olarak anne kanında artmaya başlar. 


Genellikle bu yuvalanmadan sonra 2 günde bir artış 2 kat kadardır. Kimyasal gebelik eğer anne kanında HCG testi ile teşhis edildiyse, eğer kronik gebelik ultrasonografik olarak görülemediyse gün aşırı takip gerekebilir. Eğer embriyo sağlıklı değilse ve yeterinde yuvalanamazsa klinik gebelik oluşmadan adet kanaması ile tahliye olur.

Bu kimyasal gebelik olarak adlandırılır. Bu şekilde gebelik hormonu kanda düşmeye başlar. Eğer embriyo herhangi bir şekilde rahime ulaşamadıysa, tüplerde batın içerisinde ya da yumurtalıklarda yuvalanabilir. Embriyo sağlıklı olduğu halde ortam sağlıklı olmadığı için gebelik hormonu aynı hızda artmaz. Bu oldukça tehlikeli bir durumdur ve dış gebelik olarak adlandırılır. 

Eğer annenin karnında gebelik kesesi tespit edilirse bu dış gebelik olarak tespit edilir. Eğer gebelik hormonu düşmeye başladıysa ve adet oluştuysa o zaman endişeye gerek yoktur. Bu erken gebelik kaybıdır ve kimyasal gebelik olarak adlandırılır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat