Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kimyasal gebelik daha sık kimlerde görülür?

21,214
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kimyasal gebelik daha sık kimlerde görülür?

Kimyasal gebelik tahmin edildiğinden çok daha sık görülür. Bebek sahibi olmaya çalışan çiftlerde ve gebeliğe engel durumu olmayan çiftlerde daha sık görülür. Bu anne babalar daha erken dönemde gebelik testi yapmak isterler. Adet gecikmeden dahi bazı testlerle annedeki gebelik tespit edilir. 


Adetten sonraki dönemde de idrar veya kanda gebelik tespit edilebilir. Ancak klinik gebelik oluşmadan gebelik sonlanabilir. Gebelik testinin adet gecikmesinden 1 hafta sonra yapılması tavsiye edilir. Adet gecikmesinden yaklaşık 1 hafta sonra gebelik testi yapılması gerekir. Özel bir tıbbi gereklilik yoksa uygun olan budur. Eğer tekrarlayıcı gebelik kayıpları varsa bunun özel nedenleri araştırılabilir. 

Özellikle bebeğin kromozomal hastalıkları olabilir. Anne ve babanın kalıtsal hastalıkları olabilir. Annenin rahim duvarındaki yapısal bozukluklar, enfeksiyon ve metabolik hastalıkları veya kanama ve pıhtılaşma sistemindeki bozuklukları takrarlayıcı kimyasal gebeliklere neden olabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat