Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kimler patlıcan tüketebilir?

445
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kimler patlıcan tüketebilir?

Patlıcan böbrek taşı ya da safra kesesi taşı olan bireyler hariç tüm bireyler tarafından rahatlıkla tüketilebilir. Düşük şeker ve kalori içermesi sebebiyle şeker hastalarının patlıcanı tüketmesi olumlu etki sağlayacaktır. 


Diyet yapanlar için düşük kalorili ve yüksek lifli bir sebze olması bakımından patlıcan tüketmek kilo vermeye yardımcı olur. Kabızlık problemi yaşayan bireylerde bağırsakları yumuşatmaya yardımcı olmasından dolayı tüketimi tercih edilebilir. Kansızlık yaşayan bireylerin patlıcan tüketmeleri kansızlığa iyi gelmesinden dolayı olumlu etki sağlayacaktır. 

Kandaki kolesterol seviyesini düşürmesi ve damar tıkanıklığına iyi gelmesinden dolayı kalp-damar hastalıkları olanların tüketmesi olumlu etki sağlayacaktır. Patlıcanın en etki özelliği sinirleri yatıştırması olduğu için sakinleşmeye yardımcı olması amaçlı da tüketilebilir. Bu kadar faydalı bir sebzeyi tüketmek için artık çok sebebimiz var.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat