Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kimler doğum kontrol yöntemi olarak tüp bağlatmayı tercih edebilir?

28,724
kez izlendi
Puan: 4.89 / 5
Detaylı Açıklama

Kimler doğum kontrol yöntemi olarak tüp bağlatmayı tercih edebilir?

Tüp bağlatma yöntemi teorik olarak tüm kadınlara uygulanabilir. Bu yöntemin geriye dönüşü yoktur. Bu nedenle kadının işlemden tam olarak emin olması gerekir. Ameliyat sonrası bazı mikrocerrahi yöntemlerle tüplerin açılması söz konusudur. Ancak bunlardan sonradan ameliyat kalma şansı çok düşüktür. 


Kişi ancak tüp bebekle yüzde 50 oranında bebek sahibi olma şansına sahip olabilir. En az 3 ya da 2 çocuğu olan kişilere bu yöntem uygulanabilir. Türkiye'de daha çok 35 yaşın sonrasında 2-3 çocuk sahibi kişilerde eğer çiftlerden her ikisi de imza veriyorsa ve kararlılarsa kapalı ameliyat veya sezaryen ile işlem uygulanabilir. Bu yöntem aynı şekilde erkeklere de uygulanabilir. 

Erkeklere çok daha kolay uygulanır. Lokal anestezi ile de bu işlem yapılabilir. Türkiye'de genelde revaçta bit yöntem değildir. Erkekler daha cesaretsizdir. Kadınlar ise nasıl doğum kontrolünde önce kendilerini sorumlu hissediyorlarsa bu konuda da önce davranan olurlar. Oysa erkeklerinki çok daha basit ve ucuz bir yöntemdir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat