Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kimler bezelye tüketebilir?

966
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kimler bezelye tüketebilir?

Bezelye düşük kalorili ve yüksek lifli bir besin olduğu için diyet yapanlar bezelyeyi rahat bir şekilde tüketebilir. Bezelye mide dostudur ve mide Rahatsızlığı olanlar ıcın bezelye tuketimi olumlu etkileri gösterecektir. 


Bezelye cilde doğal bir parlaklık kazandırır ve ciltle ilgili problemleri olanlar için bezelye tüketimi cilt rahatsızlıklarının önlenmesinde fayda sağlamaktadır. Taze bezelye folik asit bakımından mükemmel kaynak olarak kabul edilir. Folatlar hücre içinde DNA sentezi için gerekli olan B-kompleks vitaminleri içermektedirler. 

Araştırmalar sonucu, anne adaylarının folat yönünden zengin besinleri yeterli miktarda tükettiklerinde, yeni doğan bebeklerde nöral tüp defektini önlemede yardımcı olacağı düşünülmektedir. Yani bezelye, anne adayları ve yeni doğan bebeklerin sağlığı için faydalıdır. 

Bezelye hazmı kolaylaştırdığından sindirim problemleri yaşayanlar tarafından da tüketilmelidir. Gıdaların kan şekerini yükseltme hızı olan glisemik indeks bezelye de yüksektir. O yüzden şeker hastalarının daha dikkatli tüketmesi gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat