Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kimler Almanya'ya göçmen olarak başvurabilir?

3,690
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kimler Almanya'ya göçmen olarak başvurabilir?

Almanya göçmenlik başvurusu için 2 tür program mevcuttur. Bunlardan birincisi mavi kart olarak tabir edilen nitelikli göçmenlik başvurusudur. Bu başvuru türünde kişilerin iyi derece Almanca bilmesi gerekir. Dört yıllık bir üniversiteden mezun olmak zorunludur. Kişinin bitirdiği üniversitenin Almanya'da denkliği olmalıdır. 


Tüm bunların yanında kişinin mesleği aranan meslekler içinde yer almalı ve kişi tecrübeli olmalıdır. Bilgisayar, makina, endüstri, matematik gibi mühendislikler, doktorluk, bilim adamlığı aranan meslekler arasında yer alır. Eğer kişi bu vasıflara sahipse mavi karta başvurabilir. 

Diğer göçmenlik türü ise yatırımcı vizesidir. Kişi öncelikle yeterli sermayeye sahip olmalıdır. Bu sermaye 150.000 Euro ve üstü olmalıdır. İşin kişinin Almanya'da yapabileceği bir iş olması önemlidir. Kişinin iş kurabilmesi için yeterince bilgi ve tecrübeye sahip olması gerekir. Minimum 3 yıllık fizibilite çalışmasının da yapılması gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat