Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kilosunu korumak isteyenler tavuğu nasıl tüketebilir?

1,096
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kilosunu korumak isteyenler tavuğu nasıl tüketebilir?

Kilo vermek isteyenler, kilosunu korumak isteyenler ya da sağlıklı beslenmek isteyenler için tavuk eti çok doğru ve sağlıklı bir tercihtir.

Tavuk etini en sağlıklı şekilde tüketmeniz için uygun olan pişirme yöntemleri haşlama, ızgara ya da fırında pişirme yöntemleridir. Tavuk etini kızartmak ya da kavurarak pişirmek sağlık açısından çok uygun olmayacaktır. Bu şekilde pişen tavuk etinin kalorisi de artacaktır. Tavuk etini mümkün olduğunda derisiz tüketmek çok daha sağlıklıdır. Bu sayede fazladan yağı vücuda almamış olursunuz.

Tavuk etini patates ile beraber pişirecekseniz, yemeği yiyeceğiniz öğünde ekmek, pilav ya da makarna tüketimi yapmamaya çalışmalısınız; çünkü patates ekmek grubunda olan bir besindir.

Tavuk yemeklerinin kalori miktarını artıracak pişirme yöntemleri çok fazla tercih edilmemelidir. Örneğin çok yağlı, kremalı ya da beşamel soslu tavuk yemeklerinin kalorileri fazladır. Bunun yerine tavukları domates sosunda pişirmek ya da sebzeler ile pişirmek daha sağlıklı olacaktır. Eğer tavuk etini mangalda pişirmeyi seviyorsanız tavuk etleri ve ateş arasında 10 - 15 cm mesafe olmasına özellikle dikkat etmeniz tavsiye edilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat