Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kenelerden nasıl korunabiliriz?

29,608
kez izlendi
Puan: 4.51 / 5
Detaylı Açıklama

Kenelerden nasıl korunabiliriz?

Son zamanlarda yeşil alanlarda artan kene sayısı paniğe neden oluyor. Pantolonu çorabın içine sokarak keneden korunmak mümkün değildir.

Kullanılan piknik alanlarının yerel yönetimlerce ilaçlanması doğal dengeye zarar veriyor. Vücuda ve elbiselere sıkılan spreyler ise vücut için çok zararlı ve her zaman işe yarayan bir yöntem değil.

Hayvanların çok dolaştığı ortamlarda fazla bulunmamak, keneye karşı alınabilecek bir önlemdir. Bu tip alanlarda gezildiyse tüm vücut kontrol edilmeli. Özellikle kasık bölgesi, sırt, koltukaltı ve saç dipleri dikkatle gözlenmeli.

Vücutta kene görüldüyse acilen bir sağlık kuruluşuna başvurulmalı ve kene doğru biçimde çıkarılmalı. Kene doğru şekilde çıkarılmazsa virüs yayılabilir.

Tarım Bakanlığı tarafında ruhsat verilmiş, elbiselere sıkılan 1, vücuda sürülen 6-7 ilaç bulunuyor. Keneye karşı ilaç kullanmadan önce mutlaka bir sağlık kuruluşuna başvurmalısınız.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat