Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kegel egzersizi yapmanın faydaları nelerdir?

8,811
kez izlendi
Puan: 2.75 / 5
Detaylı Açıklama

Kegel egzersizi yapmanın faydaları nelerdir?

Kegel egzersizleri sadece kadınlara özgü değil, herkesin yapabileceği pelvik kasları çalıştırmaya yönelik egzersizler grubudur. Erkeklerinde Kegel egzersizleri yapmalarında fayda vardır. Kegel egzersizleri daha çok kadınların vajinal kaslarını güçlendirmek için yapılan egzersizler olarak bilinir. Kegel egzersizlerinin kadınla özdeşleşmesi kas fonksiyonlarının ve kas bilincinin daha iyi oluşmasını sağlamasındandır.

Kegel egzersizleri ile kaslardaki gerginliğin artırılması ileriki dönemlerde idrar kaçırma vajinal sarkmaların önlenmesini sağlar. 

Pelvik kas grubunun fonksiyonu anlayan ve bilinçlenen kadınlar, özellikle doğum sırasında  bu kasları daha aktif kullanarak doğumu kolaylaştırabilirler. 

Kadınlarda görülen cinsel fonksiyon bozuklukları hastalığa dönüşebilir. Kegel egzersizleri ile pelvik kasların çalıştırılması orgazm fonksiyon bozuklukları, vajinismus gibi birçok cinsel hastalığın önlenmesinde ve tedavisinde kullanılan egzersizler grubudur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat