Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kegel egzersizi kadınlarda orgazm sorunlarına karşı kullanılabilir mi?

3,749
kez izlendi
Puan: 2.09 / 5
Detaylı Açıklama

Kegel egzersizi kadınlarda orgazm sorunlarına karşı kullanılabilir mi?

Kadınlarda görülen orgazm problemi sık karşılanan cinsel fonksiyon bozukluklarından biridir. Orgazm problemlerinin başında da pelvik kas farkındalığı gelmektedır. 

Kadın, ilk ilişki döneminde vajen kaslarının çalışmamasına bağlı olarak gergin bir vajene sahiptir. Vajen kasları çalıştıkça ve kas farkındalığı artıkça, kas kullanım becerisi ve kontrolü de artmaktadır.  Özellikle vajinal orgazm problemi yaşayan kadınlarda, pelvik kasları farkında olmak ve bu kasları istedikleri zaman kasma istedikleri zaman gevşetme yeteneğine sahip olmak orgazm problemlerinin çözümünde etkili olmaktadır.

Ülkümüzde kültürel nedenlerden dolayı kadınların yaşadığı en sık cinsel işlev bozukluğu vajinismustur. Pelvik kaslarında farkında olmayan bir kadının, vajinal bir ilişkiye girmesi ağrılı bir kasılma yaşamasına hatta ilişkiye izin vermemesine neden olabilir. Doğru uzmanlarla yapılacak Kegel egzersizleri pelvik kas farkındalığını artırarak cinselliğin ağrısız yaşanmasını sağlayabilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat