Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kediler neden tıslar?

14,966
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kediler neden tıslar?

Kediler kendi hemcinsleri ile kavga ederken ya da herhangi bir şeyden korktuklarında kulaklarını geriye yatırır ve dişlerini de göstererek tıslama şeklinde bir ses çıkarırlar. Bu bir ön savunma mekanizması ve güç gösterisidir.

Kedi korktuğu şeye karşı ya da hemcinsine karşı kendini güçlü göstermek için bu davranışı sergiler. Tıslama sırasında kedi sırtını dikleştirir ve tüylerini de kabartır. Böylece olduğundan daha büyük görünmeye çalışır.

Özellikle ev içinde kedilerin tıslaması bir uyarı olarak kabul edilmeli ve onu tıslamaya iten neden her neyse ortadan kaldırılmalıdır. Kedi zorlanırsa tıslama davranışının ardından tehdit olarak gördüğü şeyi tırmalamaya ya da ısırmaya çalışacaktır.

Kedinizin misafirlerinize ya da evdeki herhangi bir şeye tıslamasını engellemek için onunla sakin ve yumuşak bir ses tonu ile iletişim kurmalısınız. Bu onu sakinleştirir. İşe yaramıyorsa dikkatini dağıtmayı deneyebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat