Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kedi çimi ne işe yarar?

12,822
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kedi çimi ne işe yarar?

Kediler kendilerini yalayarak temizler. Kedi, tüylerini yalarkan dökülen tüyleri bir tarak gibi olan diline takılır ve kedi sonra bunları yutar. Bunun sonucunda bir süre sonra kedinin midesinde tüy birikmesi olur ve tüyler bir yumak haline gelir.

Kediler midelerindeki bu tüy yumaklarını kusarak çıkarır. Kediler kusmalarını kolaylaştırmak için de ot yer. Çünkü yedikleri otlar kedinin midesinde sindirilemez ve toksik etki göstererek kedinin kusmasına neden olur. Bu kedilerin doğal bir ihtiyacı olarak nitelenebilir. Kedi sahipleri isterlerse evin bir köşesinde küçük bir kap içinde çim yetiştirebilir. Kedi ihtiyaç duydukça bunu yer ve kusma ihtiyacını giderir.

Günümüzde çim yerine kedinin yuttuğu tüyleri dışkılama yoluyla atmasını sağlayan birçok ürün vardır. Bu ürünler yutulan tüylerin ağız yoluyla değil, mideden bağırsaklara geçerek dışkı yoluyla sağlıklı bir şekilde atılmasını sağlar. Bu ürünler kediyi kusma stresinden ve yorgunluğunda da uzak tuttuğu için faydalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat