Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Keçiboynuzu pekmezi çocuklar için faydalı mı?

134,550
kez izlendi
Puan: 1.57 / 5
Detaylı Açıklama

Keçiboynuzu pekmezi çocuklar için faydalı mı?

Keçiboynuzu, Ege ve Akdeniz bölgelerinde sıklıkla yetiştirilen ve bu bölgedeki beslenme alışkanlıklarında yer alan, Türk mutfağı için oldukça önemli bir meyvedir. Keçiboynuzu kuru meyve olarak tüketildiği gibi unundan çeşitli şekillerde yararlanılmakta ve kış aylarında enerji bir kaynağı olarak tüketilmektedir. Bunun dışında ise pekmez olarak tüketilmektedir. Keçiboynuzu pekmezinin içerdiği gallik asit sayesinde birçok sağlık sorununun tedavisinde önemli roller oynadığı tespit edilmiştir. 

Keçiboynuzu pekmezinin astım, alerjik reaksiyonlar gibi rahatsızlıkların tedavisinde ciddi anlamda destekler sağlandığı bilinmektedir. Bu tür sorunları yaşayan çocuklarda ve yetişkinlerde, yöresel beslenmede sıklıkla kullanmakla birlikte, artık gittikçe yaygınlaşmaktadır. Keçiboynuzu pekmezi iyi bir enerji ve kalsiyum kaynağıdır. Demir açısından da keçiboynuzu pekmezi kansızlık tedavisinde iyi düzenlenmiş bir beslenme programıyla hem çocuk için hem de yetişkinlerde rahatlıkla kullanabilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat