Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kebap nasıl pişirilmeli?

580
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kebap nasıl pişirilmeli?

Kebap pişirme yöntemleri farklıdır. Patlıcanlı kebap kalın şişte dört tarafı çevrilerek pişirilmelidir. İyi piştiğini anlamak için de patlıcana dokunarak sert olmadığı görülmelidir. Eğer et pişmişse patlıcan sertse terleme işlemi yapılmalıdır. Bir çukur kapta üzerine su koyarak ağzını kapatıp demlememiz gerekir. 5 dakika kadar sonra patlıcanın da piştiğini görürüz. 


Eğer şiş pişireceksek bunu da çok fazla ateş üzerinde tutmamamız gerekir. Bu mutlaka orta derecede pişmelidir. Kömür gibi pişirmemek gerekir. Etin renginin pembemsi olması gerekir. Acılı ve acısı kıyma da iki taraflı pişer. 

Rengi siyah olmamalı, koyu kahve olmalıdır. Soğan kebabının da iyi pişmesi için kebap terletme yöntemi uygulanmalıdır. Üzerine de nar pekmezi, tuz ve karabiber eklenmelidir. Et mutlaka koyu kahve olmalıdır. Az pişmiş seviyorsak açık kahve olması da önemlidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat