Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kavunun faydaları nelerdir?

763
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kavunun faydaları nelerdir?

Kavun B vitamini, iyot ve brom içermektedir. Brom, iyot ve B vitamini kanı temizler ve uykuda rahatlık sağlamaktadır. Rahatlatıcı etkisi olduğu içinde sinirleri kolayca yatıştırmaktadır. Ancak sindirimi karpuza göre daha zordur. Kavun, karpuza göre daha fazla şeker içermektedir. Vücuttaki şeker oranında oldukça yükselme yapabilir.

Şeker hastalığı gibi hastalıklarını olanlar ölçülü  diyetlerine uygun porsiyon miktarında tüketilmelidir.Hazmı kolaylaştırmaktadır. Hemoroid hastalığına da iyi geldiği bilinmektedir. Böbrekler için doğal bir temizleyici görevini görmektedir. Cildiniz güzelleştirerek nemlendirilmesini yardımcı olur ve tazeler. 

Zinde olmanızı sağlar ve vücudunuzu serinletir. Çekirdekleri ezilerek yeterli miktarda su ile kaynatılıp içildiğinde öksürüğe iyi gelmektedir. Kansızlığa iyi gelir. Çekirdekleri tüketildiği zamanda iç yaralara iyi geldiği bilinmektedir. Yanık tedavilerinde yaraya konulan kavun ağrıyı ve acıyı hafifleterek iyileşmeyi hızlandırır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat