Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kavunun besin değeri nedir?

362
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kavunun besin değeri nedir?

Büyük yapraklı, sarı çiçekli, sürüngen bir bitki olan kavun sulu ve kokuludur. Yaz aylarının vazgeçilmez meyvelerinden olan kavun bol miktarda su içermesinin yanında yoğun olarak A ve C vitaminleri ile brom, iyot, potasyum mineralleri içermektedir. Sinir sistemine olumlu etkisi bulunmaktadır. Kansere karşı koruyucudur. 


Şeker yani karbonhidrat içeriği yüksektir bu nedenle kan şekerini ani yükseltebilir. Şeker hastalığı olan bireylerin kavun tüketimini diyetlerine uygun tüketmeleri gerekmektedir. Şeker hastalığı olan bireyler de normal bireyler de kavunu ara öğün olarak tüketmeli ana yemek olarak tüketmemelidirler. 

Tek tip beslenmeyle beslenip kilo verme gibi bir durum söz konusu değildir kavun ana öğün yerine geçmemektedir. Kavun böbreklere iyi gelir, hazmı kolaylaştırır ve bağırsakların temizlenmesine yardımcı olur. Bir dilim (270 gram ) kavun 70 (kcal) kaloriye denk gelmektedir. Ara öğünlerinizde bir dilim kavun olacak şekilde porsiyon miktarınızı ayarlamanız hem şekerinizin yükselmemesi bakımından hem de kilo almamak için en doğru miktardır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat