Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kavun zayıflama diyetinde kullanılabilir mi?

206
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kavun zayıflama diyetinde kullanılabilir mi?

Kavunun içinde bol vitamin, mineral ve antioksidan var, bol bol yemeliyim zayıflarım düşüncesi yanlış bir düşüncedir. Genellikle bol bol yerim bol miktarda su içeriyor kilo almam diyerek uygun porsiyon miktarından fazla tüketim yaparsanız içeriğindeki şeker miktarından dolayı aksine kilo almanıza sebep olabilir. 


Kavun zayıflama diyetlerinde ara ögün olarak bireye uygun porsiyon miktarı ayarlanarak verilebilir. Yeterli ve dengeli olarak tüketilirse zayıflama diyetlerinde yer alması mümkündür ve bir sakıncası yoktur. Fakat normal bireylere göre şeker hastalarının kavun tüketimi konusunda daha hassas olmaları gerekmektedir. 

Kavunun yüksek seker içermesi sebebiyle şeker hastalarında porsiyon miktarının aşımı uygun olmaz. Sağlığım daha güçlü olsun çok meyve yersem kolay zayıflarım diye düşünürseniz aksine kilo alırsınız.Bu özellikle insülin direnci olanlar için önemli bir bilgidir. 

Früktoz, her meyvede bulunan doğal meyve şekeridir ve kavunda yüksek oranda bulunmaktadır. Sağlıklı bir yetişkinin günde 15-20 gramdan fazla früktoz almaması gerekir. Bu bilgiler Işığında kavun tüketimi sizin beslenmenize uygun olacak şekilde olursa kilo almadan sağlıklı bir şekilde tüketebilirsiniz. Özetle; meyve yerken de, taze sıkılmış meyve sularını tüketirken de, kuru meyve atıştırmalıklarından istifade ederken de bedeninizi ?früktoz patlaması ? altında tutmamaya dikkat edin.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat