Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kavun kilo aldırır mı?

1,314
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kavun kilo aldırır mı?

Yaz deyince akla ilk gelenlerden biri karpuz ve kavundur. Birbiriyle ve peynirle beraber anılan bu ikiliden karpuzun yüksek su, düşük kalori içeriğine sahiptir. Kavun da karpuz gibi kabakgil sebzeler grubu dahilinde, su içeriği yüksek, enerji içeriği düşük bir besindir. 

Karpuzdan enerji ve şeker içeriği yüksek, su içeriği düşüktür. Buna karşın A,B ve C vitaminleri, çeşitli vitamin öncüleri ve mineralleri içermektedir. Yağ içeriği yok denecek kadar azdır ve su içeriği yüksek olduğu için metabolizmayı hızlandırır ve bağırsakları temizler. Özellikle terleme ile sıvı kaybının yoğun olduğu yaz döneminde hafif bir yiyecek olması ve su ihtiyacını karşılaması sebebiyle  tercih edilecek sağlıklı meyve seçeneği olabilir. 

Kavunun bu özelliklerine Karşın kilo almamak için dikkat edilmesi gereken tek nokta  beslenmenize uygun porsiyon miktarına göre tüketmenizdir. 1 porsiyon kavun yaklaşık 1 ince ay dilime Karşılık gelmektedir. Unutmamamız gereken en önemli konu uygun porsiyon miktarını aşmadan ara öğünlerde tüketmenizdir. Kavun şeker içeriği yüksek bir meyve olduğundan porsiyon miktarını aşmak kilo alımına sebebiyet verebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat