Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kaşıntının alerji nedeniyle oluştuğu nasıl anlaşılır?

55,984
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Kaşıntının alerji nedeniyle oluştuğu nasıl anlaşılır?
Alerjiye bağlı kaşıntılarda genellikle ciltte bir görüntü bozukluğu söz konusudur. Egzamalarda ciltte kuruluk, kızarıklık, pullanma meydana gelir. Bunun dışında kurdeşen adlı döküntülü deri hastalığında da deri değişiklikleri söz konusudur. 

Sürekli yer değiştiren, deriden kabarıklar yapan bir hastalıktır. Teşhisi koymaktan ziyade alerjiye neden olan faktörleri bulmak önemlidir. Sürekli olan alerjik deri hastalıklarında alerji testi yapılabilir. Israrcı olan deri hastalıklarında genel olarak alerji testleri yapılabilir. Pek çok alerjik kaynaklı kaşıntıda gıdalar ve ilaçlar söz konusu olabilir. 

Bir ilaca hemen başladıktan sonra kaşıntı başladıysa ilaçtan mutlaka şüphe etmek gerekir. Uzun zamandır kullanılan ilaca da sonradan bir reaksiyon oluşabilir. Gıda alerjilerinde de kişi eliminasyon diyeti denen diyeti yapabilir. Tüm bunlar için bir cilt doktoruna başvurmak önemlidir.
Sağlık Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat