Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Karma ciltler için ne tür doğal maskeler uygulanabilir?

2,466
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Karma ciltler için ne tür doğal maskeler uygulanabilir?

Karma cilt iki cilt tipinin özelliklerini taşır. Normalden kuruya ve normalden yağlıya cilt özellikleri bu türün kapsamına girer. Normalden yağlıya cilt tipi için kivi maskesi yapabiliriz. 1 adet olgun kivi, 1 çay kaşığı buğday unu, 1-2 damla badem yağı, 1 çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı süt maske için yeterlidir. 


Olgun kiviyi bir kasede ezelim. İçine 1 çay kaşığı kadar un ekleyelim. İçine 1 çay kaşığı bal ekleyelim. Sütü de ekleyelim. En son badem yağını ekleyelim. İçindeki C vitamini dolayısıyla cilde canlılık ve sağlık verecektir. Normalden yağlıya karma cilde bu maskeyi uygulayabiliriz. Cildin mutlaka temiz olması gerekir. Parmak uçlarımız ile maskeyi cilde yedirelim. Bu maske cilde nem ve canlılık verir. Bu maskeyi de göz altlarına da sürebiliriz. 

Eğer normalden kuruya bir cildimiz varsa ananas maskesi tercih edilebilir. Bunun için 2 dilim ananas, 1 tatlı kaşığı bal, 1 çay kaşığı zeytinyağı gerekir. Ananasların suyunu çıkarın, bal ve zeytinyağını ekleyin ve karıştırın. Temiz cildimize bu karışımı yedirelim. Gözaltına da rahatlıkla uygulayabiliriz. Bu maskeyi haftada 2 kez cilde uygulayabilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat