Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Karma ciltler için ne tür bitkisel maskeler kullanılabilir?

89,803
kez izlendi
Puan: 4.65 / 5
Karma ciltler için ne tür bitkisel maskeler kullanılabilir?
Karma ciltte T bölgesi ya kuruya ya yağlıya dönüktür. Elma suyunun çok iyi olduğunu düşünüyorum. Elma suyu meyva asitleri içerdiği için cildin gözeneklerini sıkıştırır.

Yine mesela maden suyunu buz kabına döküp içine yarım limon sıkabiliriz. Maden suyunda mineral olduğu için hem cildin o yağlı bölgesini dengeler hem mineral verir.

Kil, limon ve zeytinyağı

Spreyli bir şişenin içerisinde maden suyu, yarım limonun suyu, yarım greyfurtun suyu ve bir elmanın suyunu karıştırıp buzdolabına koyarız. Her gün cildimize püskürtürsek cildimizin o karma olan bölgesinin hem sıkışmasını hem dengede olmasını sağlar.

Ayrıca kil, limon suyu ve 2 damla zeytinyağını karıştırıp o yağlı bölgelere sürebiliriz. Veya yine kil ve elma suyunu karıştırıp biraz da tatlı badem yağı ekleyerek yüzün karma olan yağlı ve kuru bölgelerine maske şeklinde uygulayabiliriz.
Moda & Güzellik Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat