Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Karizma nedir?

6,948
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Karizma nedir?

Karizmatik olmak mutlaka doğuştan gelen birtakım yeteneklere sahip olmak demek değildir. Aksine, karizma sonradan kazanılabilen bir beceri olarak tanımlanır. Bunun sebebi karizmanın temelde insan ilişkilerine dayanmasıdır.

Karşınızdaki kişiyle ne kadar kolay ilişki kurabildiğiniz, onunla ne kadar rahat iletişim kurabildiğiniz, onu sizin yanınızdayken ne kadar rahat hissettirebildiğiniz karizmanızı olumlu anlamda etkiler.

Kişi hiçbir zaman olayın merkezine kendisini koymamalıdır. Her zaman karşımızdaki kişiyi merkeze alıp bütün her şeyi onun etrafında şekillendirmek gereklidir.

Karizmatik bir duruş sergilemek ve kişiliği yansıtmak için hiçbir zaman ilgiyi, dikkati ve taktiri kendi üzerimize toplamaya çalışmamalıyız. İlgi ve alakayı karşımızdaki kişiye doğru yönlendirdiğimizde karşımızdaki kişinin de benzer duyguları bize yönelttiği ortaya çıkar. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat