Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Karizma ile beden dili arasında nasıl bir ilişki var?

9,624
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Karizma ile beden dili arasında nasıl bir ilişki var?

Karizmanın sözcük yapısında ve anlamında çekicilik vardır. Karşımızdaki insanı kendimize çekebilmek karizmayı anlatır. Karşımızdaki kişinin bize doğru yönelebilmesini sağlayabilmek için onun taktirini, güvenini ve beğenisini kazanmak gerekir.

Kişi eğer kendi içerisinde karizma adına çalışmalar yapıp, karşısındaki insana karşı yaklaşımını değiştirirse çekiciliğini arttırmış olur. Güven veren bir duruş sergileyebilmek adına birkaç noktayı bir araya getirmek yeterli olabilir. 

Karizmayı arttırmak için yapılması gereken ilk nokta omurgayı dik tutmaktır. Omuzları kaldırıp geriye bırakarak, bedenin dik ve rahat bir görünüm sergilemesini sağlayabiliriz. Ayaklar ise omuz genişliğinde açılarak yere sağlam basılmalı, güven duygusu karşımızdaki kişiye geçirilmelidir.

Yüzümüzde hafif bir tebessümün varlığı karizmaya güç katar. Gülümseme, karşımızdaki kişinin bize rahatça ulaşıp iletişim kurabilmesi için çok önemlidir. Kesintisiz göz teması da karizmayı güçlendiren etkenlerdendir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat