Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kariyer yapmak için üniversiteyi bitirmem gerekir mi?

431
kez izlendi
Puan: 3.18 / 5
Detaylı Açıklama

Kariyer yapmak için üniversiteyi bitirmem gerekir mi?

Kariyer yapmak için üniversite bitirmiş olmanıza gerek yoktur. Üniversite bitirmediği halde pek çok alanda başarılı olan insanlar vardır ancak bazı meslek dallarında kariyer yapabilmeniz için üniversite bitirmiş olmanız gerekir.  Örneğin doktorluk, mühendislik, öğretmenlik ve muhasebecilik gibi pek çok alanda çalışabilmek için üniversite mezunu olmalısınız.

Kendi işinizi kuracaksanız üniversite mezunu olmanız şart değildir. Girişimci olmak için kendinizi geliştirmeniz yeterlidir. Kendinizi geliştirmeniz için neye ihtiyacınız olduğunu ve hangi yönde adımlar atacağınızı bilmeniz gerekiyor.

Üniversite diploması farklı mesleklere geçiş yaparken ve kurumsal şirketlere giriş yaparken ihtiyaç duyacağınız bir belgedir. Unutmayın ki bir işte başarılı olmak için sadece üniversite bitirmiş olmanız yeterli değildir. Üniversite eğitimi almış olmasına rağmen işinde başarılı olamayan insanlar da vardır. İş hayatında başarılı olabilimek için kişisel gelişiminizi tamamlamaya çalışın.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat