Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kariyer koçu neler yapar?

479
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kariyer koçu neler yapar?

Kariyer koçu en temel anlamı ile kişinin kariyeri ile ilgili varmak istediği noktanın belirlenmesinde, netleştirilmesinde ve bu hedefin gerçekleştirilmesinde kişiye koçluk yapar. 

Kariyer koçları tüm bunları gerçekleştirirken, kişinin temel kişisel özelliklerini baz alarak bir yol haritası çizmelidir ve bu temel kişisel özelliklerin üzerine kişinin şimdiye kadar edindiği deneyimler, bilgi birikimleri, kişide aslen var olan, farkında olunan ya da henüz olunmayan, beceriler, yetkinlikler, yetenekler eklenmeli ve koçluk süreci bu şekilde devam etmelidir.

Kişinin temel kişisel özelliklerinin belirlenmesinde, bilgi birikimlerinin belirlenmesinde, kişide aslen var olan yetenek ve yetkinliklerin belirlenmesinde çeşitli yöntemler kullanılır, en sağlıklı olanı sözlü yani konuşularak yapılan analizler ile  birlikte çeşitli test ve yazılı analiz tekniklerinin kullanılmasıdır.

Tüm bu çalışmalar sonucunda kişinin varmak istediği noktaya varabilmesi için alınması gereken ek eğitimler varsa bunlar planlanmalı ve koçluk sürecine dahil edilmelidir.

Kariyer koçluğundaki en önemli noktalardan biri de, kariyer koçunuzun doğru iş ve iş dalını seçmenizde size yardımcı olması ile birlikte bu iş dalına yönelik başvurularınızı nasıl ve ne şekilde yapabileceğiniz konusunda da size koçluk yapabilmesi, mülakat ve assesment teknikleri hakkında bilgi sahibi olması.

Ayrıca diğer önemli nokta ulaşılabilir olunması, koçluk seansları haricinde de kişiye mail yada telefon yolu ile destek verilebilecek olunmasıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat