Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kariyer koçluğu nedir?

888
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kariyer koçluğu nedir?

Kariyer koçluğu nedir sorusuna kariyer kelimesinin anlamından başlamamız daha doğru olur aslında, kariyer aslen İngilizce bir kelime olan career'dan dilimize aktarılmıştır ve kariyerin haricinde bir diğer anlamı koşmak, hız yapmak, hızla yol almaktır. Bu anlamı ile baktığımızda kariyer kişinin kendini nerede görmek istediği, nereye koşmak, nereye varmak istediği ile ilgili bir kavramdır.

Diğer taraftan koçluk kelimesinin anlamına bakarsak, koçluk ülkemizde çok sık kullanılmakla birlikte, önemi son yıllarda yeni yeni anlaşılmaya başlanan bir kavramdır, koçluk aslında kişinin özünde var olan ancak farkında olunmayan ya da kullanılmadığı için körelmiş, ya da yeterince kullanılmayan bilgilerin, becerilerin, yeteneklerin, yetkinliklerin açığa çıkarılmasında, fark edilmesinde kişiye yardımcı olmaktır.

Dolayısı ile bu iki kavramı birleştirdiğimizde kariyer koçluğu, kişinin varmak istediği noktayı netleştirmek, gerçekleştirmek istediği kariyer hedefine "en kısa yoldan"  ilerlemesini sağlamak ve bunu yaparken de aslen kendisinde var olan, farkında olunan ya da henüz olunmayan doğal ve edinilmiş yetenekleri, bilgileri, yetkinlikleri kullanabilmesini sağlayacak yöntemler bütünüdür.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat