Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kariyer koçluğu kişinin özel hayatını etkiler mi?

112
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kariyer koçluğu kişinin özel hayatını etkiler mi?

Kariyer koçu daha doğrusu kariyer koçluğu özel hayatı etkiler, şöyle ki; biliyorsunuz hepimizin işte geçirdiği zaman evde ya da sosyal hayatta geçirdiğimiz zamandan çok daha fazla, hatta düşününce uykuda bile geçirdiğimiz zaman işte geçirdiğimiz zamandan çok daha az.

Dolayısıyla işinden memnun ve sevdiği işi yapan bir kişi, yani gününün en uzun sürecini, sevdiği, kendini verimli hissettiği işi yaparak geçiren kişi, gününün uzun bir sürecini mutlu ve huzurlu geçiriyor demektir. Bir ikincisi işinde mutlu olan bir kişinin ruh halinin özel hayatına yada sosyal hayatına yansıması ile işinde mutlu olmayan bir kişinin ruh halinin özel hayatına ve sosyal hayatına yansıması tabii ki farklı oluyor.

En basiti işinde mutlu olan kişi eve güler yüzlü olarak giriyor, yorgun olsa bile huzurlu oluyor, dolayısı ile iş sonrası iletişinde bulunacağı kesim ne ise, özel yada sosyal, iletişimi problemsiz, huzurlu, güler yüzlü belkide bol kahkahalı oluyor. 

Hepimiz yaşıyoruz bu süreçleri. Ancak işinde problem yaşayan ya da sevdiği, kendini verimli hissettiği işi yapamayan bireyde süreç tam tersi işliyor, beklide kendini huzurlu, mutlu hissettirecek ortamların ve insanların farkına varamayabiliyor ve hatta bazen kırıcı bile olabiliyor. Dolayısıyla kariyer koçluğu hizmeti bu noktalardan bakıldığında evet özel hayatı olumlu yönde etkileyebiliyor.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat