Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kapalı (izsiz) teknik ile estetik burun ameliyatı nasıl yapılır?

13,436
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kapalı (izsiz) teknik ile estetik burun ameliyatı nasıl yapılır?

Burun estetiği temel olarak iki yöntemle yapılır. Bunlardan biri açık burun estetiği, diğeri ise kapalı burun estetiğidir. Açık burun estetiğinde burun deliklerinin arasındaki cilde bir kesi yapılarak burun derisi kaldırılır ve burun yapıları görülür. 

Kapalı burun estetiğinde ise, diğerinin aksine ameliyat kesileri burun deliklerinin içinden yapılır. Burun estetiği buradan girilerek gerçekleştirilir. Kapalı yöntemde dışarıdan görünen bir iz kalma olasılığı yoktur.

Eğer fonksiyonel ya da dramatik bir sorun yoksa genellikle kapalı burun estetiği tercih edilir. Düzeltme ya da yeniden burun estetiği olmak istediğiniz durumlarda ise kapalı yöntem uygun olmayabilir. Sizin için en doğru yöntemi muayene esnasında söylenecektir.

Kapalı (izsiz) teknik ile burun estetiği operasyonunda burun ucuna herhangi bir kesi yapılmaz. Dışarıdan bakıldığında burun ucunda iz görünmez. Açık teknikte ise burun ucuna kesi yapılır, burun ucu alına doğru kaldırılır; kıkırdak ve yumuşak dokuya işlem yapılır. Bu işlem sonucunda da burun ucunda iz kalıyordu. 

Kapalı (izsiz) burun estetiği operasyonu tekniğinde ise burna, burun delikleri içinden girilir. Bazen de video endoskopi dediğimiz, video endoskop ile girilip burundaki kemelere, yumuşak dokuya veya kıkırdak dokuya müdahale yapılır. 

Video endoskopi ile burun estetiğinin bazı önemli avantajları vardır. Milimetrik hesaplamalar yapılabilir. Kas dokusu, kemik yapısı, kıkırdak yapısı daha hassas bir şekilde incelenerek şekillendirme yapılır. Özel alet ile çekiç kullanmadan kemik dokusunda çizme işlemi ile burun taban genişliği daraltılabiliyor. Burun sırtında kemer varsa, bu kemer de mm'nin 10'da 1'i inceliğindeki özel aletlerle kısmi olarak alınabiliyor. Bu aletler açık burun estetiğinde kullanılabiliyor ancak kapalı burun estetiği için daha uygun oluyor. 

Açık ve kapalı burun estetiğinin kendi içinde avantajları veya dezavantajları vardır. Bunun es son kararını sizin en son kendi doktorunuz ile yapacağınız görüşme sonrası verilmesi gerekir. Her burun yapısı kapalı burun estetiğine uygun aday olmayabilir. Açık burun estetiğine uygun adaylar vardır, onlara açık burun estetiği operasyonu yapılır. Örneğin ikinci, üçüncü kez ameliyat olanlara, burunda aşırı kemik eğriliği olanlarda açık teknik ile burun estetiği yapmak gerekir. Ancak bu gibi durumlar yoksa, kapalı teknik ile burun estetiği yapılabilir. 

Kapalı teknik ile burun estetiği operasyonları sonucunda ödem ve şişlik, kapalı tekniğe göre daha az olmaktadır. En önemlisi burun ucunda bir kesi olmaz. Planlama yaparken deri kaldırılmadığı için yan profilden alın, elmacık kemiği ve çene ile uyumu devamlı kontrol edilerek daha rahat form verilmesi mümkün olur.

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat