Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kapalı burun estetiği hangi durumlarda tercih edilir?

6,045
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kapalı burun estetiği hangi durumlarda tercih edilir?

Burun estetiği yönteminin kapalı mı açık mı olacağına dair konu özellikle son zamanlarda trend haline gelmiştir. Bu konuyu 40-50 yıldır plastik cerrahlar da kendi içinde tartışır. Burun estetiği iki yöntemle yapılabilir; açık rinoplasti, kapalı rinoplasti. 

Açık rinoplasti demek genel cerrahinin ameliyatları gibi çok çok büyük bir açık operasyon anlamına gelmez. Tek farkı burnun alt kısmında ufak bir işlem yerinin kapalı rinoplastiye eklenmesidir. 

Kapalı ve açık rinoplasti kararı hekimin o yöndeki tecrübesine, bilgi birikimine ve hastanın ihtiyaçlarına göre belirlenir.  Yönteme hasta ile birlikte ortak bir şekilde verirsiniz. Açık rinoplasti yapılacaksa, çok ciddi nefes alma problemleri varsa, ciddi değişimler gerekiyorsa, önemli olan burun estetiği sonrasında alınacak sonuçtur. Konu daha ağırlıklı olarak açıkla mı yapılmış, kapalı ile mi yapılmış; teknik detaydan ziyade operasyonun iyi bir hekim tarafından yapılması, iyi bir şekilde sonuçlanmasıdır. Ticari anlamda talep yaratmak için operasyon yöntemlerinin farklı isimlerle anılması gibi durumlar da söz konusu olmaktadır ancak bunlardan ziyade operasyonun sonucunun nasıl olduğu, hastanın sağlığı ve memnuniyeti önemlidir. 

Açık ile kapalı arasında izli, izsiz diye bir algıya kapılmaya çok gerek yoktur. Çünkü açık burun ameliyatı sonrası kalan iz de çok çok belirsiz, belli bir iyileşme sürecinden sonra kişinin hatta hekimin fark edemeyeceği kadar ufak bir izdir. Karşıdan bakan bir insan tarafından kesinlikle görünmeyen, burun ucu tabanında çok çok ufak olan bir izdir. Uzun vadede hastayı rahatsız edecek bir iz kesinlikle kalmaz. 

Burun estetiği ile ilgili daha fazla bilgi için:

444 3 789 - 0216 474 54 54

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat