Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kanguru bebek taşıma yöntemi nedir?

5,690
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kanguru bebek taşıma yöntemi nedir?

Bebek taşıyıcılar çoğu zaman dayanıklı, sağlam pamuktan veya taşıma bezi malzemesinden yapılır. Geniş, ayarlanabilir ve yastıklanmış bel ve omuz tokalarına full bakıl adı verilir. Ergonomik kangurunun hobiler için kullanılan sırt çantalarına benzer bir görünümü vardır. Taşıyıcı kişinin vücut boyuna göre uygun bir şekilde ayarlanabilir. Bebeklerin kafasını örten kapüşon, bebek bezi vb. şeyler için ufak cepler veya yağmurdan korunmayı sağlayan örtüler gibi yan fonksiyonları da vardır.

İyi bir bebek taşıyıcısı, 1-2 ufak el hareketiyle taşıyanın ve çocuğun vücuduna, fizyolojik açıdan uygun pozisyona sokulabilir. Çocuğun gelişimine uyum sağlayan, bebek ile birlikte büyüyebilen oturma aralığı ve sırt kısmı, konforlu bir taşıma için önemlidir.

Öncelikle bebek taşıma ürününün bacak arası ayarlanır ve sonrasında taşıyanın beline takılır. Sonrasında bebek kucağa alınıp, bir el ile bebek diğer el ile taşıma gereci bebeğin sırtından desteklenir. Taşıma gerecinin kolları takılıp, ensedeki emniyet kemeri tokası takılır.

Bebeğin 90 derece açıda olması, sırtının omurilik yapısını destekleyecek şekilde C pozisyonunda olması sağlanır. Kafasını tutamayan bebekler için baş desteği önemlidir. Başına göre boyun desteğini ayarladıktan sonra bebek güvenli bir şekilde taşınabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat