Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kalp kapakçığında kalınlaşma neden olur?

4,260
kez izlendi
Puan: 2.67 / 5
Kalp kapakçığında kalınlaşma neden olur?
Kalp kapakçığında kalınlaşma genetik nedenlerle ortaya çıkabileceği gibi sonradan kazanılmış hastalıklar da kapakta kalınlaşmaya neden olabilir. Diyabet, hipertansiyon ve kan yağlarında yükseklik olan hastalarda özellikle aort ve mitral kapakta kalınlaşmalar meydana gelebilir.

Kalp kapakçığında kalınlaşma, çocukluk çağda geçirilmiş romatizmal kardit öyküsü olan hastalarda ve ilerleyen yaştakilerde kapakçıktaki kireçlenme veya deformasyonlar sonucu ortaya çıkabilir. Kalp kapakçığında kalınlaşmanın en önemli nedenlerinden biri özellikle genç kadınlarda görülen miksomatöz dejenerasyonudur. Söz konusu durumda mitral kapakta bir takım materyaller birikir ve bu durum da mitral kapakta kalınlaşmaya neden olur.
Sağlık Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat