Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kalıcı makyaj nasıl yapılır?

8,964
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kalıcı makyaj nasıl yapılır?

Kalıcı makyaj tattoo olarak da değerlendirilir. Fakat tattoo kalıcı makyaj değildir. Tattoo denilen uygulama bir dövme uygulamasıdır. Kalıcı makyaj ise epidermisin üst katına yapılan; alt katmana, yani epidermise inmeyen bir uygulamadır. Eğer alt katmana tattoo yapılırsa, bu ömür boyu çıkmaz. Bu da arzu edilen bir uygulama değildir. Çünkü zaman içerisinde kişinin kalıcı makyaj ihtiyacı ve talebi değişecektir. Kalıcı makyajın 1 - 3 yıl arası değişen sürede kalıcılığı vardır. Kalıcı makyaj uygulamasında organik boyalar, uygulanan makine, uzmanın bilgisi ve iğnelerin boyu çok önemlidir. 

Eğer kalıcı makyaj düşünüyorsanız, bir ömür boyu kalan tattoo denilen kalıcı makyaj kalıcı makyaj değildir. Gerçek bir kalıcı makyaj organik boyalarla yapılan ve kalıcılığı 1-3 yıl olan makyajdır. Kalıcı makyajın dövme makinesiyle değil de kalıcı makyaj makinesi ile yapılması gerekir.

Kalıcı makyaj denildiği zaman organik boyalar, kıl tekniği çok önemlidir. Tribal adı verilen dolgu tekniği ile yapılan kalıcı makyaj ise tamamen doğallığın kaybedildiği bir makyaj türüdür. Kalıcı makyajın ve kaşların doğal görünmesi için var olan kaşların üzerine kıl tekniği yöntemi uygulamak gerekir. 

Kalıcı makyaj uygulamasının iyi yapılabilmesi için kalıcı makyaj uzmanının komplementer renkleri de iyi bilmesi gerekir. Renk tipolojisine göre seçilen rengin zamanla kırmızı, gri, mor olmaması için renk tipolojisinin iyi ayarlanması, renk seçiminin çok doğru bir şekilde yapılması gerekir.  Örneğin siyah olan bir kaşa direkt siyah renk kullanırsa kaşlar gri olur. Kırmızı tenli bir kişiye güzel bir kahve tonu kullanılırsa bu kaşın pembe ve kırmızı olma olasılığı çok yüksektir. 

Eğer kalıcı makyajı uygulayan kişinin renk bilgisi iyiyse, komplementer renklere hakimse uygulama yapılan kişinin çok doğal kaşlara, gözlere ve dudaklara sahip olması mümkündür.

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat