Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kalça kireçlenmesinden korunmak için nelere dikkat edelim?

3,176
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kalça kireçlenmesinden korunmak için nelere dikkat edelim?

Kalça kireçlenmesinden korunmak için uzun mesafeli yürüyüşler, örneğin günlük 5 km'den fazla yürüyüşler gerekir. Günde 7- 8 saat oturarak çalışan kişilerin mutlaka yarım saatte bir 5- 10 dakika ayağa kalkarak kalçaya binen yükü azaltmaları gerekir. Gün içerisinde mümkün olduğu kadar yatak pozisyonuna getirebilecekleri, kalçalarını rahatlatacak ortamları sağlayabilmeleri çok önemlidir.

Kireçlenmelerde önemli olan ekleme binen yükü ortadan kaldırmak ve eklem içi dolaşımı arttırmaktır. Burada fazla fazla kiloyu azaltmak, uygun eklem sıvısını arttırmak bazen destek tedaviler ve fizik tedavilerle kalçadaki kireçlenmelerin önüne geçirebilir.  

Kalça kireçlenmelerinde kalçayı çevreleyen bağ ve kasların güçlendirilmesi çok önemlidir. Bazen kişiler fazla kiloları sebebiyle uygun egzersiz programlarını yapamamaktalar. Bu sebeple bu kişilerde elektrik simülasyonu ile kalça ve bağların, kasların güçlendirilmesi, manyetik alan uygulamalarıyla kalça eklemindeki dolaşımın arttırılması kireçlenme tedavisinde çok başarılıdır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat