Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kahvenin sağlığa faydaları nelerdir?

1,963
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kahvenin sağlığa faydaları nelerdir?

Kahvenin hikayesi meraklı bir keçi ile başlıyor. Efsaneye göre Khaldi adında bir çoban keçilerini otlatırken keçilerin kırmızı bir meyve yediğini ve bu meyveyi yedikten sonra daha enerjik bir şekilde hoplayıp zıpladıklarını görüyor. Böylece kahve içecek olarak değil ama sonrasında da adlandırılacağı gibi sihirli bir meyve olarak hayatımıza giriyor.

Kahve %100 doğal bir içecek. Sadece tropik kuşakta yetişen kahve ağaçlarından elde ediliyor. Beyaz çiçekler açıp, kırmızı kiraza benzeyen meyveler veren bir ağacın meyvelerinin çekirdeği. Bitkilere hayat veren pek çok çekirdek gibi, kahve çekirdeği de besin değeri açısından çok değerli. Meyveler tek tek elle toplanarak çekirdekleri ayrılıyor. Bu çekirdekler kavruluyor ve basınçlı su kullanılarak kahvenin özü çıkarılıyor. Çıkarılan bu öz kurutularak hazır kahve elde ediliyor. Yani hazır kahve içerisinde koruyucu, kimyasal, yapay aroma ya da renklendirici, herhangi bir katkı maddesi bulunmuyor. Üretim sadece su ve kaliteli kahve çekirdeklerinden ibaret. Taze sıkma portakal suyu gibi, kahve de meyve çekirdeğinden fincana kadar doğallığını koruyor.

Kahve kokusunu duyduğumuz andan itibaren duyularımızı harekete geçiriyor. Pek çok yiyecek ve içecekte bulunan kafein için en iyi kaynaklardan biri. Orta düzey kafein ise bedenimizi ve zihnimizi canlı tutan sihirli bir molekül. 

1 fincan Nescafe, ortalama 60 mg kadar kafein içeriyor. Önerilen alım miktarı ise 300mg. Günde 2-3 fincan kahve, keyfin yanında pek çok sağlık faydasını da beraberinde getiriyor.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat