Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kadınların gebeliğe en elverişli oldukları günler hangileridir?

80,055
kez izlendi
Puan: 4.69 / 5
Detaylı Açıklama

Kadınların gebeliğe en elverişli oldukları günler hangileridir?

Gebelik oluşması için yumurta hücresinin adet kanamasının ilk gününden itibaren oluşmaya başlaması gerekir. Belli bir süre sonunda bunun çatlayıp tüplerin içine girmesi gerekir. İlişki esnasında vajina içine boşalan spermlerin de başarılı bir şekilde rahim ağzından geçmesi, rahimin içinden geçmesi, yumurtanın olduğu tarafa doğru milyonlarca spermin yol almaya başlaması lazımdır. 


Yumurta hücresi genital kanalda 12-24 saat yaşayabilir. Sperm hücreleri ise 3-5 gün civarında yaşayabilir. Yumurtlama olduğu andan itibaren gebelik için sadece 12-24 saat gibi bir süre vardır. Eğer spermler hazır bekliyorlarsa o zaman gebelik başarılı bir şekilde oluşabilir. Kadının en elverişli günleri yumurtlamanın olduğu gün ve de ondan 3-4 gün öncesidir. 

Spermler de bu sürede genital kanalda bulunmaya başlarlarsa ve yumurta hücresini beklerlerse başarılı bir gebelik olur. Ama hücre bu sürede döllenmezse o zaman gebelik oluşmaz. Kadın için en elverişli günler yumurtlama günü ve ondan önceki 3-5 gündür. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat