Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kadınlarda yaşanan hangi cinsel sorunlar için hipnoz işe yarar?

77,084
kez izlendi
Puan: 4.90 / 5
Detaylı Açıklama

Kadınlarda yaşanan hangi cinsel sorunlar için hipnoz işe yarar?

Cinsel işlev bozuklukları kadınlarda özellikle vajinismus, cinsel isteksizlik ve orgazm olamama olarak görülür. Türkiye'deki vajinismuslu kadınlar genellikle sonuca odaklandıkları ve çocuk doğuramadıkları için hipnoz yöntemi genellikle bu hastalarda kullanılır.

Vajinismus, ilişkiye girememek ve partner ile bu ilişkiyi yaşayamamak demektir. Hipnoz bu gibi sorunların düzeltilmesinde kullanılan bir yöntemdir.

Hipnozla tedavi öncesinde, kadının vajinismus olmasındaki sebep nedir, partneri ile ilgili mi bir problem var, sosyal mi  olup olmadığıyla ilgili değerlendirme yapılarak bu duruma yönelik algılar değiştirilir, ego yükseltilir veya fantezi modellemeleri yaparak  vajinismus sorunu düzeltilmiş olur.

Hipnoz ile cinsel isteksizlik ve orgazm olamama tedavisinde vajinismusta olduğu gibi sebebe yönelik bir uygulama yapılır. Partnerin eşini aldatması cinsel isteksizliğe neden olur, partneri eşinin vücudunun bazı yerlerinin hoşuna gitmemesi cinsel isteksizliğe veya orgazm olamamaya neden olur. Hipnoz sebebe yönelik bir şeklide yönlendirilerek tedavi edilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat