Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kadınlarda orgazm bozukluğunun görülme sıklığı nedir?

20,019
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kadınlarda orgazm bozukluğunun görülme sıklığı nedir?

Orgazm bozukluğu kadınlarda sık görülen cinsel sorunlar arasında yer alır. Kadınların yaklaşık yüzde 10'u hiçbir zaman orgazm olamaz. Kadınların yaklaşık yüzde 10'u da partnere göre orgazm olabilmektedir. 


Kadınların yüzde 50'si çeşitli uyarılarla, mastürbasyonla, partnerin elle uyarısı veya vibratörle orgazm olabilmektedir. Bu ne zaman bir sorun olarak görülmeli ve tedaviye başlanmalı önemlidir. Eğer kadın hiçbir zaman orgazm olmamışsa bu gereklidir. Bu kadınların çoğu mastürbasyonu denememiş demektir. 

Birçok kadın cinsel birleşme esnasında orgazm olamaz. Bu kadınlar için klitorisin uyarılması ile orgazm önemlidir. Cinsel birleşme esnasında çeşitli uyarı teknikleri ile bu sağlanır. Kadının üstte olduğu durumlar veya kadının kendine dokunduğu anlar bunu sağlar. Aslında orgazmda tetiği çeken klitoristir. Kadınların sadece 3'te biri cinsel ilişki esnasında orgazm olabilir. Bu kadınlar cinsel terapi teknikleri ile de orgazm olabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat