Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kadınlarda orgazm bozukluğu cinsel terapi ile nasıl tedavi edilir?

6,668
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kadınlarda orgazm bozukluğu cinsel terapi ile nasıl tedavi edilir?

Öncelikle kadında cinsel terapiye başlanmadan önce kadının orgazm olamamasına neden olan sorunun tespit edilmesi gerekir. Mesela orgazm olamamasına kullanılan bir ilaç olabilir, bu ilaç değiştirilebilir veya geçici bir süre kullanılmaması istenebilir. 

Orgazm bozukluğunun cinsel terapi ile tedavisinde tedaviyi çift olarak almak çok önemlidir. Çift terapiye geldiğinde cinsel ödevlerle ön sevişmeye daha çok yer vermesi istenir. Çiftlerin uzman bir doktordan yardım almaya karar vermeleri bu sorunun tedavisi için önemli bir adım atmış olurlar.

Kadın mastürbasyon yaparak bile orgazm olamıyorsa öncelikle klitorisi nasıl uyaracağı bazı cinsel materyaller ile öğretilir ve kendi başına orgazma ulaşması sağlanır. İkinci aşamada partnerin uyarısı ile cinsel birleşme olmadan klitorisin uyarılarak orgazm olması sağlanır ve daha sonra cinsel birleşmede aşamalı olarak orgazma ulaşılır. 

Cinsel birleşmede farklı pozisyonların denenmesi orgazm olma açısından çok önemlidir, bu cinsel materyaller üzerinden çiftlere anlatılır ve uygulamaları istenir. 

Cinsel terapi sonrası kadın mastürbasyon ile orgazmı büyük oranda sağlamış olur ve cinsel birleşme esnasında klitorisi nasıl uyaracağı öğretilerek orgazma ulaşması sağlanmış olur.

Videoyu Göster

Sağlık Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat