Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kadınlarda ne tür cinsel estetik operasyonları yapılıyor?

1,066
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kadınlarda ne tür cinsel estetik operasyonları yapılıyor?

Günümüzde kadınlar pek çok farklı estetik operasyonları tercih ediyor. Sık tercih edilen estetik operasyonlar arasında genital bölge de var. Bu tür estetik operasyonların fonksiyonel olmaktan çok estetik kaygılar içerdiğini söyleyebiliriz. Genital estetik isteği ile gelen kadın hastalarda görülen en sık yakınma, labia minora adı verilen küçük dudaklara ait bozukluklardır. 

Küçük dudakların (labia minora) doğuştan hipertrofik yani olması gerekenden daha büyük olması, tek taraflı asimetri, doğum sonrası veya travma sonrası bozukluklar sık görülen nedenler arasındadır. 
Kadın hastaların cinsel estetik ameliyatı için doktora başvurma nedenleri arasında doğum sonrası oluşan, vajinayı ilgilendiren bir takım yırtıklar veya kötü iyileşmiş epizyotomi scarları (yara izleri), vajinada bollaşma da bulunmaktadır.

Kadın hastalar tarafından istenen bir başka genital estetik ameliyat isteği de perine ve vulvada, özellikle labia mijoraya ait yağ dokusu azalması ve doku kaybına bağlı olan hacimsel eksilmenin giderilmesi operasyonudur. Klitorisin üzerinde fazla deri nedeniyle oluşan deri katlarının alınması yine genital estetik olarak istenen ameliyatlar arasında yer alır.

G noktası dolguları ile bazen genital estetik prosedürlerinden kabul edilebilecek kızlık zarı tamiri işlemleri de genital estetik operasyonları arasında sayılabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat