Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kadınlarda cinsel isteksizlik başka ne tür sorunlara yol açabilir?

4,280
kez izlendi
Puan: 2.25 / 5
Detaylı Açıklama

Kadınlarda cinsel isteksizlik başka ne tür sorunlara yol açabilir?

Cinsel istek bozukluğu görülen kadınların cinsel hayatlarında çok ciddi zorluklar olabilmektedir. Uyarılma ve orgazm bozulabilir ve kadınlar cinselliği kısaltma eğiliminde olabilir, erkek de bu durum karşısında ön sevişmeyi kısaltarak uyum sağlayabilmektedir.  

Devam edilmesi halinde isteği artacak olan kadının uyarılması bu nedenle durabilir. Bu durum aynı zamanda erkeklerin boşalma kontrolünü geç öğrenmelerine de neden olabilmektedir. Bu durum öfke nöbetlerine neden olur, erkekte yetersiz hissetme gibi nedenlerle cinsel hayat olumsuz yönde etkilenir.

Partnere olan cinsel isteksizlik, tüm cinsel hayatla bir tutulmamalıdır. Kadın, cinsel hayatı içinde bir partner istemiyor olabilir ve bireysel cinselliğini sürdürebilir. Genel kanının aksine kadın, fiziksel bir cinsellik yaşamaması halinde hayatında doğrudan çok büyük bir değişim olmayacaktır.  

Ancak cinsellik el atında bulunan önemli bir haz kaynağıdır ve hem erkeğin hem de kadının bu haz kaynağının peşinde olması beklenir. Cinselliğin kenarda bırakılması, dolaylı olarak hayatın bütününü etkileyecek bir olgudur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat