Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kadınlarda aşırı cinsel istek tedavi edilmesi gereken bir durum mu?

24,484
kez izlendi
Puan: 3.74 / 5
Detaylı Açıklama

Kadınlarda aşırı cinsel istek tedavi edilmesi gereken bir durum mu?

Kadınlarda ya da erkeklerde aşırı cinsel istek, bundan keyif aldıkları sürece bir sorun değil. Böyle bir cinsel işlev bozukluğu tanımlanmış değil. Bir tedavi de gerekmiyor.

Ancak çok aşırı cinsel istek, kişinin çok fazla cinsel aktiviteye yönelmesi, bu nedenle kişinin hayatında güçlükler oluşması, kişinin bu durumdan rahatsızlık duyması halinde tedavi talep edilebilir. 

Aşırı cinsel isteğin neden olduğu sorunlardan bazıları, duygu durum bozukluğu, kokain başta olmak üzere uyuşturucu kullanımı, kadın - erkek arasındaki yaş farkından kaynaklanan cinsel doyumsuzluk, tiroit bezi ve böbrek üstü bezlerinin fazla salınım yapması gibi nedenler cinsel isteğin artmasına neden olabilir.

Cinsel istek kişinin sosyal hayatını, aile veya iş hayatını olumsuz etkilemeye başladığında mutlaka bir uzmandan yardım almak gerekir. Aksi halde yani cinsel isteğin fazla olması kişide herhangi bir olumsuzluğa neden olmuyorsa bir sorun teşkil etmez ve tedavi edilmesi gereken bir durum yoktur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat